Accueil

 

MELACANCHON

MELMAN Charles
Date publication : 23/06/2021
Dossier : Traduction éditoriaux

 

MELACANCHON

 

 

Nihayet güzel bir haber: Var olmalıyım ki alenen ortalık yerde saldırıldım.

Müsaade edin sihirli pelerinimi giyip lazer kılıcımı kuşanayım, anlatayım.

Bir arkadaşın (aşırı heyecanlı biri)  bana naklettiğine göre, sosyal medyanın birinde -ki bu üretim katılımcılarının gündelik temizlenme işlemine yarayan bir yer- patronlarının emirleri üzerine, cesaretli bir kız benim EPHEP ‘te verdiğim bir konferansla alay etmek için kendini feda ediyor ve küvetin üstüne çıkıyor. Uzun zamandır bir hayli yaşlı ve emekli olup unutulduğumu sanıyordum; hiç de değil. Her şeyin yok olduğu bir dünyada her zamanki zehir ayni Daltonları kabartır; bildiğiniz gibi bunlar Lacan’ın mirasına el koyup yaptıkları kötülüklerin izlerini silmekle uğraşan iki kardeş ( her biri iki değerinde) -ne güzel vefa! - Evet, en genci Melenchon’un sözcüsü görünmeye uğraşarak biraz risk almakta ve kıskançlıkla iyi de is yapmakta ama küçük büyüğe kendini kabul ettirmeye mecbur .

Daha oradaydım , pelerinimin bit yenikleriyle oyalanıyordum ki birden kendi kendime haykırdım: tabii ,kesin! Kibirim benim hedef alındığıma beni inandırmıştı halbuki – hiç akla gelebilir mi? -Yürekli Patrick Landman’in pesindeler ! “Psy”lerin davasının mutlak militanı olduğundan bu iki propaganda uzmanıyla kendini ortak buldu , onlarla takılmanın bedeli olarak da konferanslarını verdiği EPHEP ile onların yani Daltonların arasında seçim yapması gerektiğini dayattılar.  Dahası , bu iki suçlumuzun kayınpederin çalışmasını aşırıp acentelik veren merkeze dönüştürmelerine itirazlarının orijininde olduğunu şimdi kurucularının Alzheimerlarının unutturduğu   Espace Analytique i yutmak amacıyla büyük bir operasyon yapılmaktadır .

İşte böylece yıpranmış eskimiş pelerinimi çöpe atmak için çıkardım ve olayların devamını izlemek için terastaki salıncaklı koltuğa yerleştim.

 

İmza: Judex

(Melman bu iki satirin yayınlanmasını onayladığını söyledi ve kesinlikle haklı .)

 

Çevirenler: Derya Gürsel

 

Espace personnel