Accueil

 

BİR ŞEY BULDUĞUMU SANIYORDUM

MELMAN Charles
Date publication : 21/01/2021
Dossier : Traduction éditoriaux

 

BİR ŞEY BULDUĞUMU SANIYORDUM

 

Belli ahlaki kurallarla otomatik olarak konuşanı elinden tutan Baska ’nin aktarımının tasfiyesinden sonra nasıl yaşanır ?

Gerçeklikte, bu varsayılan aktarımın, özellikle bu tutkudan üretilmis aşk,nefret gibi duygularin çevredeki üyelere taşınması ve başarılı sürekliligi ancak Bir kışkırtıcı anın bir başka yüzünü göstermesi ile olabildigi görülmektedir : bu da ahlaksızınkidir.*

Laf aramızda, öncelikle kendi varlığını yaratıcılarının mallarının birikiminin gaspıyla koruyan ve komşularına kendi davranışını örnek göstererek ders veren , cinsiyetin kendisini bir uygun olma savaşına döndüren bu kategori değil midir ?

Komik görünen, belki de kültürdeki babalık enkazının otorite üstüne olan kusursuz ahlaksızlık etkisi olup , bunun kalabalıklar tarafından mükemmelce tanınıp , öylece iktidara taşınmasıdır. Trump'ın medeni davranış üstüne zararlı etkisi sonlanmaktan çok uzaktır ve epidemi olmasaydı ilkinden çok daha iyi seçilirdi . Poutine halkının oylamasıyla seçildi. Çin'de Xijing Pi'nin ahlakından kuşku duyanlar şehitlik çağrısına uyanlardir. Kısacası, otorite yasanın koruyucusuydu, bugün ise suçu teşvik etmektedir. Bizde yargıçların kendisi bu havaya katılmaktadır.

iste burda bir şey bulduğumu sanıyordum ama çok uzun olacaktı, daha sonra size anlatacağım. Elbette, iyi yıllar …

 

Charles Melman

 

* Ahlaksız: Tüm ahlak kurallarından kaçanı tanımlayan nitelik.

 

Traduction faite par Derya Gursel 

Espace personnel